Online Başvuru
Franchising Nedir?

Franchise (veya franchising), bir markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

Lokman Aktar, markasını ve bu güne kadar oluşturduğu aktariye sunum sistemini hiçbir bedel almaksızın paylaşmaktadır. Bu yöntemle şu ana kadar Türkiye genelinde 300 franchise anlaşması sağlayan Lokman Aktar, her geçen gün daha fazla noktada kendini göstermektedir.

Sık Sorulan Sorular

Lokman Aktar Franchise Sistemine Neler Dâhil?

Lokman Aktar ile yapılan Franchise anlaşması sonrasında tüm ürünlerin en sağlıklı şekilde nasıl sunulacağı sizlere aktarılacaktır. Türkiye geneline yayılmış bir marka olan Lokman Aktar, bu ismin getirdiği güveni sözleşme yoluyla sizlere aktaracaktır. Ayrıca bu sözleşme ile en taze baharat ve aktariye ürünlerinin yanında 1925’ten bu güne, 100. Yılına yaklaşan bir tecrübeyi de kendi firmanıza dâhil etmiş olacaksınız.


Lokman Aktar Franchise Sistemine Dâhil Olmayanlar?

Lokman Aktar franchise sistemine ürünler, temin edilecek teşhir reyonları, kavanozlar vb. fiziki gereksinimler dâhil değildir. Tüm bu ihtiyaçlar projelendirme aşamasında belirlenerek, bedeli hakkında bilgi verilecektir. Tabela gibi görsel iletişim araçları da bu sistem içerisinde bedeli ile karşılanmaktadır.


Lokman Aktar Franchise Sisteminde KOSGEB Desteğinden Yararlanabilir Miyim?

KOSGEB Yeni Girişimci desteği alan müşterilerimiz bu destekten yararlanarak sistemimize katılabilir. Bu konudaki geniş bilgiyi :

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1231/girisimcilik-destek-programi

adresinden ve Lokman Aktar müşteri temsilcilerimizden elde edebilirler.

Franchise Süreci

Niyet
Franchise sözleşmesi imzalamak isteyen müşteriler ilk olarak Lokman Aktar müşteri temsilcilerini arayarak hangi adreste dükkân açmayı planladıklarını ortaya koyarlar.

İlk İnceleme

Franchise sistemine girmek isteyen müşterinin firmasının olup olmadığı, beyan ettiği adresin yakınlarında Lokman Aktar franchise sistemine dâhil başka bir bayinin olup olmadığı gibi konularda incelemeler yapılır.

Yerinde İnceleme

Müşteri ile diyaloğa geçen Lokman Aktar franchise uzmanları, yerinde inceleme yaparak dükkânın fiziki durumunu, ölçülerini, vitrin büyüklüğünü değerlendirirler.

Projelendirme

Ürünlerin hangi alanlarda sergileneceği, hangi ürünlerin teşhire sunulacağı, tabela tasarımı gibi detayların ele alındığı dekorasyon projesinin hazırlandığı bu aşamada müşteriler, ellerine ulaşan proje ile ellerindeki boş dükkânın ürünlerin yerleştirilmesinden sonraki halini çizim olarak göreceklerdir.

Onay

Projelendirme aşamasının ardından ise onaylama süreci devreye girer. Bu aşamada müşterinin kendisine sunulan projeyi onaylaması ile Lokman Aktar tarafından dükkânının kurulmasına başlanmış olur.

İmalat

Lokman Aktar, 20-25 gün içerisinde onaylanan dekorasyonun projesindeki imalatların gerçekleştirilmesi sağlanarak, tabela ile fiziki diğer hazırlıklar tamamlanır.

Kuruluş

Lokman Aktar ekipleri tarafından beraber gerçekleştirilecek son iki aşamada, büyüklüğüne göre 2-4 gün içerisinde dükkânda imalatların yerleştirilmesi, ürünlerin teşhiri gibi hususlar tamamlanır.

Eğitim

Dükkânın kurulmasının ardında ise Herbalist Bilal Ertem tarafından ilk aşamada, 6-8 saatlik bir eğitim verilecektir. Bu eğitim daha sonra da tekrar edilecek ve yeni gelişmeler hakkında franchise sistemine dâhil bayiler bilgilendirmeye devam edilecektir.

Franchiselerimizden Dinleyin

Lokman Aktar: Zengin ürün çeşitliliği ve ürünlerinin tazeliği ile her zaman gönül rahatlığı ile tercih ettiğim marka.

Muazzez Suluhan - İş Adamı

Sadece aktariye ürünleri değil, ürünlerle ilgili doyurucu ve ciddi bilgileri de ücretsiz aldığım yerin adı.

Ahmet Yılmaztürk - İş Adamı

Lokman Aktar’ın Franchising sistemi sayesinde uygun şartlarda iş sahibi oldum. Çalışmak için iş ararken yanımda iki kişiyi daha istihdam ettim.

Murat Hergün - İş Adamı

Dükkâna girdiğimde içerideki koku ile büyülendim. Açık olarak satılan tüm ürünlerin büyük cam kavanozlarda ve kapakları kapalı muhafaza edildiğini görmek çok önemliydi. En çok şişeli ürünlerini seviyorum. Görsel olduğu kadar, ürün olarak da oldukça başarılı.

Ebrar Durgut - İş Adamı

Franchiselerimiz